Špičkové kalibrační přístroje a komplexní kalibrační systémy

Nové metody kalibrace měřicích řetězců

Technici z oblasti měření a regulace se obvykle drží postupů, které byly zavedeny před mnoha lety, a není nic výjimečného slyšet, že „Takhle jsme to dělali vždycky“. Ale technologie měření se neustále zlepšuje a je stále přesnější.

Problematika kalibrace je stále složitější – proč zkoušet digitální měřící převodník připojený do průmyslové sběrnice stejným způsobem jako starý analogový převodník? Společnost Beamex na toto téma vydala Calibration White Paper New methods for calibration loops a na základě tohoto dokumentu byl v odborném měsíčníku ATP Journal 07/2020 a 08/2020 zveřejněn článek „Nové metódy kalibrácie meracích reťazcov“ rozdělený do dvou částí (část 1 a část 2).

Kalibrace a verifikace měřicích řetězců (měřicích smyček) je důležitou součástí kontroly správnosti měření ve všech oblastech průmyslu. Typickým příkladem je kalibrace teplotních řetězců v provozech teplotního zpracování. V našich referencích najdete například použití kalibrátoru Beamex MC4 a software Beamex CMX ve společnosti Kovárna VIVA a.s.

 

© Kalibrátory, s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top